Ostatní dotřiďovací linky

Většina ostatních dotřiďovacích linek je schopna dotřiďovat plasty i papír, případně také nápojové kartony a obalové kovy. Díky tomu jsou linky flexibilnější. Jednotlivé druhy odpadu dotřiďují pracovníci v různou dobu ve stejné třídící kabině nebo současně na několika místech areálu.

Dotřiďování odpadů probíhá v třídící kabině, kterou prochází pás, po kterém se pohybují odpady. Pracovníci stojící podél pásu ručně vybírají jednotlivé odpady vhodné pro recyklaci. Ty nevhodné nechají projet kabinou a jako výmět skončí v kontejneru. Linky se mezi sebou liší zejména velikostí kabiny, počtem shozů z třídící kabiny (kolik poddruhů odpadu jsou schopny dotřiďovat), dále pak kvalitou lisu, který využívají pro vytváření balíků s dotříděnými odpady.

Další zařízení, která na dotřiďovacích linkách můžete nalézt, jsou pásové a řetězové dopravníky, skladovací boxy, magnetické separátory, drtiče, balistické separátory, rotační separátory, případně vibrační síta či rošty.

V zahraničí existují i automatické dotřiďovacích linky na směsný komunální odpad, které dokážou dotřídit i určité množství využitelných odpadů ze směsného odpadu. Jsou technicky velmi složité a jejich provoz není rozhodně levný. Zatím není zřejmé, zda se budou provozovat i u nás.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop