Textil

Povinnost zajistit sběr textilu ve všech obcích bude platit až od roku 2025. Již nyní se však jeho sběrem zabývá řada organizací a firem. Kontejnery na textil naleznete na ulicích, ve sběrných dvorech, ale i v areálech obchodních center. Tyto kontejnery mají nejrůznější barvu. Pro všechny však platí, že bychom do nich měli vhazovat textil čistý a v zavázaných pytlích, které usnadní další přepravu. Kromě textilu se do některých kontejnerů sbírá i obuv a plyšové hračky.

Název společnosti Barva kontejnerů Počet kontejnerů cca (r. 2022) Webové stránky společnosti s dalšími informacemi, mapami kontejnerů a podobně.
Potex oranžové sytě 265 https://www.potex.cz/
Dimatex bílé 2000 https://www.dimatex.cz/
Textileco bílé nedohledáno https://textil-eco.cz/
Helptex zelené, žluté nedohledáno https://www.helptex.cz/
Diakonie Broumouv oranžové světle, červené 857 https://diakoniebroumov.org/
KlokTex zelené, červené, šedivé 1245 https://www.kloktex.cz/
Coretex CZ SE červené 314 https://www.textileco.cz/
FCC modré nedohledáno https://www.fcc-group.eu/
Marius Pedersen modré 101 https://www.mariuspedersen.cz/

Tato tabulka uvádí orientační přehled firem, které se sběrem textilu v ČR prostřednictvím kontejnerů zabývají. Pokud naleznete nepřesnosti nebo máte pocit, že bychom měli nějakou firmu doplnit, neváhejte nás kontaktovat.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop