Je to jenom módní výstřelek, který pomine

Třídit odpady není nic módního. Jedná se spíše o společenskou odpovědnost a třídit by tak měl opravdu každý. Odpady se vlastně třídí už odnepaměti.

V minulých stoletích se využitelný odpad (zejména zemědělský), dále zpracovával. Především na vesnicích se málokdy něco vyhazovalo a odpad se dále využíval. Třeba odpad z kuchyní – využívalo se vše od skořápek až po slupky od brambor. Také si určitě někteří z nás pamatují dobu, kdy byly igelitové nákupní tašky vzácné a pravidelně se vymývaly vodou, aby mohly ještě několikrát posloužit.

Třídění odpadů se rozmohlo v padesátých letech minulého století prostřednictvím sběrových soutěží na školách, kde se sbíral především papír a kovy. V 70. letech minulého století jsme se mohli setkat s prvními kontejnery na sklo, s barevnými kontejnery na další druhy odpadu jsme se začali setkávat v devadesátých letech. Systém třídění odpadů v ČR je u nás ve srovnání s evropskými zeměmi, nastaven efektivně a pohodlně pro občany tak, aby třídění nebylo problémem, ale snadnou cestou k další recyklaci využitelných složek komunálních odpadů.

Každým rokem roste produkce odpadů a je třeba zajistit, aby se využitelné suroviny recyklovaly a dále využívaly. Navíc každým rokem musí Česká republika plnit recyklační cíle dané legislativou a nařízeními EU. Veškeré povinnosti v oblasti třídění a recyklace odpadu vyplývají v ČR ze Zákona o odpadech.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop