Jedlé oleje a tuky

Povinnost zajištění míst pro celoroční sběr jedlých olejů a tuků platí pro obce od roku 2020. Smyslem tohoto opatření je omezit vylévání použitých tuků do kanalizace. V minulosti řada domácností vylévala olej právě do kanalizace, kde se zachytával a ucpával odpadní roury. Gastroprovozy mají povinnost odděleného sběru tuků již dlouho a také u nich má smysl instalace lapače tuků v systému odpadních vod. Olej je zároveň velmi dobře využitelný a zpracovatelů pro něj je dostatek. Když se vrátíme k obecnímu sběru, tak mohou být oleje a tuky sbírány ve sběrných dvorech a stále častěji dochází ke sběru do zvláštních popelnic. Nejlepším způsobem, jak vložit jedlý olej do nádoby, je v uzavřené plastové lahvi.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop