Odstranění a využití směsných odpadů

Směsný (zbytkový) komunální odpad se v současné době v ČR zejména odstraňuje na skládkách. V blízké budoucnosti však bude skládkování tohoto odpadu významným způsobem omezeno. Proto se hledají další možnosti, jak směsný odpad využít. Existující alternativou je energetické využití v ZEVO. Zároveň se připravují projekty na výrobu alternativních paliv ze směsného odpadu, která by se využívala v multipalivových kotlích v teplárnách. Zda se vybudují i zařízení na mechanicko-biologickou úpravu odpadů jako v zahraničí, není zatím jasné.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop