Recyklace a využití kovů

Kovové odpady se zpracovávají v hutích a slévárnách. Velké kusy kovů se opakovaně taví a získává se tak nový materiál při nižší spotřebě energií. Drobnější kovový odpad, jako jsou plechovky, víčka a další obaly se mohou zpracovávat mechanicky na drtě, granálie a prášky, které se dále využívají v metalurgii jako oxidační činidla, suroviny pro výrobu barev, svařování, či výrobu ohňostrojů.

Existují i technologie, kde se tenkostěnný hliník dál zpracovává i k výrobě plechu pro další plechovky.

Podívejte se na video o zpracování hliníkových plechovek.

Věděli jste, že
  • V roce

    bylo recyklováno kovových obalových odpadů.

    To odpovídá vzniklých kovových obalových odpadů.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop