Cementárny

Cementárny potřebují při výrobě dosahovat teplot okolo 1500°C. Proto poptávají paliva s vysokou výhřevností. Kromě fosilních paliv používají i tzv. tuhá alternativní paliva, která se často vyrábějí z odpadů. Surovinami pro jejich výrobu jsou zejména odpadní nerecyklovatelné plasty, kompozitní materiály, pneumatiky, průmyslové odpady a další. Paliva z nich připravují specializované firmy, které odpady drtí a míchají podle jasně domluvených parametrů.

Věděli jste, že
    • Teplota na hlavním hořáku v cementárně dosahuje 2000°C
    • V peci je teplota cca 1450°C
    • Výhřevnost TAP se musí pohybovat kolem 15-21MJ/kg
    • Cementárny nechtějí PVC – obecně chlor, hliník, síru ani těžké kovy
    • Cementárny využívají jako palivo i masokostní moučku a kafilerní tuk
X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop