Informační funkce

Důležitou funkcí obalů je také předávání informací o výrobku. Řada informací je dobrovolná a má za úkol pomoci orientaci spotřebitele nebo při přepravě a skladování. Některé informace na obalech jsou pak dány legislativou. To se týká například potravinových obalů a obalů tabákových výrobků. Dalo by se říct, že informační funkce obalů je obzvláště důležitá pro alergiky na některé druhy potravin. Výrobce může také na obale uvádět informaci o materiálu, ze kterého je obal vyroben. Pro přehlednější orientaci bez ohledu na užívaný jazyk je běžně na obalech využívána i řada ikon a symbolů.

Informační funkcí obalu může být i jeho průhlednost, díky které můžeme zkontrolovat, zda je produkt v pořádku a požadované kvalitě.

Informace bývají na obalech přímo natištěny nebo se umisťují na samolepící etikety, přebaly, visačky nebo v případě lahví také na plastové převlečné smrštitelné rukávce (sleeve).

Jako součást informační funkce lze zahrnout i funkci marketingovou, kde se nás pomocí designu obalu snaží marketingoví odborníci přesvědčit k nákupu konkrétního produktu.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop