Tříditelnost obalů spotřebitelem

Důležité je, aby byl obal po použití snadno tříditelný spotřebitelem – aby mohl rozeznat jeho materiál a poté správně roztřídit do barevných kontejnerů, případně do barevných pytlů.

Pro snadné třídění odpadů z obalů jsou důležité:

  • fyzické vlastnosti obalů – aby bylo možné jednotlivé druhy materiálů od sebe snadno oddělit
  • identifikovatelnost materiálů – u obalů, které neumíme jednoduše rozeznat (např., zda se jedná o jeden druh plastu, či kompozit).

 

Jak můžeme zjednodušit tříditelnost našich obalů spotřebitelem?

Pokud se Vám ještě na obal vejde materiálové značení obalů, uvádějte ho tam.

Některé obaly jsou přímo označeny návodně barevnými kontejnery na součástech obalu (např. krabice od mléka – oranžový kontejner)

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop