Vejce

Skladování vajec

Vejce

Pro skladování vajec jsou lednice obvykle vybaveny speciálními přihrádkami umístěnými nejčastěji ve dveřích. Při skladování vajec bychom se měli vyvarovat zejména kolísání teplot, které by vedlo k rosení a vzniku plísní. Skořápku bychom se neměli snažit omývat, protože tím porušíme její přirozený ochranný film a snížíme tak trvanlivost vajec. Pokud je potřeba vejce omýt, tak těsně před jejich spotřebou.

Vejce z průmyslové výroby prochází kontrolou, kde jsou na ně kladeny přísné legislativní nároky. U domácích chovatelů bychom pak měli být ve střehu, co se týká stáří vajec a zdravotního stavu nosnic, které jsou v kontaktu s volně žijícím ptactvem, které přenáší i pro člověka nebezpečné bakterie (např. salmonela nebo kampylobakter). Zejména v případě konzumace vajec bez tepelné úpravy (např. tatarský biftek, majonéza a některé krémy) se jako vhodnější jeví nákup vajec z ověřených chovů.

Těsto

Před tepelnou úpravu se uchovávají v chladu a zabalená proti osychání. U vystaveného listového těsta stojí za povšimnutí jeho aplikace v rozváleném stavu na pečící papír. V kuchyni nám toto těsto jednoznačně uspoří čas, aniž bychom si to možná uvědomovali.

Majonézu a dresinky na mléčném základu skladujeme také v lednici.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop