Suché potraviny

Skladování mouky Historie obalů mouky a pečiva

Jak sám název napovídá, v této skupině nalezneme potraviny, které vyžadují pro své skladování především sucho. Většině těchto potravin neprospívá ani sluneční svit a vysoké teploty, takže ideálním místem jejich uložení je spíž nebo skříň vzdálená od topení. Do této skupiny potravin bychom mohli zahrnout mouku, cukr, sůl, rýži, luštěniny, těstoviny, cereálie, ale také instantní pokrmy a směsi.

Díky nízkému obsahu vody jsou tyto potraviny relativně odolné proti plísním, bakteriím a dalším mikroorganismům, aniž by jejich skladování vyžadovalo nižší teploty. Hlavními škůdci jsou pro ně červi a zavíječi (známí spíše jako „potravinoví moli“).

Potraviny nejvíce náchylné přijímat vzdušnou vlhkost jsou často baleny do sáčků z kombinovaných materiálů. U ostatních suchých potravin postačí obvykle papírový sáček. Jedná se o jedny z mála potravin, které lze prodávat v bezobalových obchodech bez výrazného snížení trvanlivosti.

V domácnosti je doporučováno suché potraviny přesypat do uzavíratelných skleněných, plastových či keramických dóz.

Pro uchovávání a převoz většího množství těchto potravin se využívají mimo papírových a plastových také textilní pytle, ale i nejrůznější barely.

 

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop