Nealkoholické nápoje

Skladování nealko nápojů Historie obalů na nápoje

Základem veškerých nealkoholických nápojů je voda. Podle přítomnosti CO2 lze tyto nápoje dělit na sycené a nesycené. U skladování nealkoholických nápojů bychom si měli dát pozor zejména na to, aby nealkoholické nápoje nebyly vystaveny přímému slunečnímu záření. Neboť sluneční záření způsobí rychlejší průběh chemických procesů v nápoji, zvýšení teploty nápoje, případně může mít za následek množení nežádoucích mikroorganismů.

Pro sycené nápoje jsou nejvhodnější skleněné lahve a plechovky. Nejčastěji jsou však v současnosti využívány PET lahve, kde hlavně u těch s tenčí stěnou může CO2 při dlouhodobém skladování unikat. V gastroprovozech se využívají také KEG sudy. Dříve hojně využívané vratné skleněné lahve byly PET lahvemi vytlačeny zejména z důvodu jejich vyšší hmotnosti. Skleněné lahve menších objemů se využívají zejména v restauračních provozech. Samotné sycení má vliv na prodloužení trvanlivosti nápoje, ale hlavním důvodem jsou chuťové preference některých spotřebitelů.

U nesycených nápojů (především u ovocných šťáv a džusů) jsou významným obalem nápojové kartony, setkat se můžete i s obalem typu bag in box. Stejně tak lze nesycené nápoje koupit ve skleněných a plastových lahvích, případně kovových plechovkách. Speciální typ malých jednorázových obalů pro děti je pouch (plastové či kombinované sáčky).

Čerstvé šťávy bývají ošetřovány zejména vysokým tlakem bez pasterizace, aby docházelo k zachování maximálního množství vitamínů. Pro skladování je v takovém případě vyžadován chlad.

Doba trvanlivosti nealkoholických nápojů se pohybuje od jednotek dnů u čerstvých šťáv až po rok v případě produktů ošetřených pasterizací. Trvanlivost balených vod bývá v rozmezí půl roku až roku.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop