Cukrovinky

Skladování pochutin Historie obalů na cukrovinky Historie obalů na čaj a kávu

Mezi těmito potravinami nalezneme celou řadu potravin více či méně náročných na skladování. Zároveň se tato kategorie produktů nezřídka stává dárkovým předmětem. V takovém případě jsou balení reprezentativní, se snahou se odlišit a co nejlépe zboží reprezentovat. V tomto ohledu se výrobci uchylují častěji ke kombinovaným obalům i nadužívání velikosti a počtu vrstev obalů.

Při nákupu těchto potravin jde často o spontánní rozhodnutí v obchodě, což má další vliv na reklamní funkci s důrazem na upoutání spotřebitelů. Často jsou využívány výrazné barvy.

Zejména v případě kávy a čaje je potřeba uchovat osobité aroma obsahu, které nesmí být ovlivněno okolními pachy. Velmi často se tedy k jejich balení využívají sáčky z kombinovaných materiálů. U kávy jsou tyto sáčky nezřídka doplněné o jednocestné ventily, které umožňují upouštění CO2, které u čerstvě pražené kávy vzniká přirozeně a zajišťuje ochrannou atmosféru. Zároveň je v tomto místě zabráněno přístupu vzduchu do obalu.

Pro skladování čokolády je důležitá zejména konstantní teplota a nízká vzdušná vlhkost. Kolísáním teploty a vystavením vyšší vlhkosti mohou způsobit výkvět cukru a výkvět tuku. Stejně tak je potřeba čokoládu chránit proti slunečním paprskům. Častým obalem pro ni je tedy kombinace alobalu na čokoládové tabulce a vrchního papírového obalu.

Trvanlivost sušenek a oplatek se velmi liší podle náplní a obsahu tuku v nich. Samotné sušenky bez náplní mají trvanlivost delší.

Zatímco některé druhy bonbónů vydrží i několik let, jiným, měkčím bonbónům, hrozí vysychání. Papírky, které se využívají zejména z důvodu oddělení jednotlivých bonbónů, jsou velmi často tvořeny kombinací plastu s papírem nebo papírem s povrchovou úpravou. Z toho důvodu, ale i vzhledem k jejich velikosti, nemá smysl jejich třídění a měly by končit ve směsném odpadu.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop