Sběrné dvory a sběrná místa

Sběrný dvůr je zabezpečený prostor s obsluhou, určený pro odkládání širokého spektra odpadů. Ke zřízení je potřeba povolení od Krajského úřadu, který schvaluje provozní řád a druhy odpadů, které je možné přijímat. Mohou v něm obvykle odkládat odpady jak fyzické osoby, tak podnikatelé, a po dohodě i z jiné obce. Od fyzických osob není možné za komunální odpady přijímat žádnou úplatu, u nekomunálních odpadů a v případě podnikatelů to většinou neplatí. V každém případě je třeba se seznámit s podmínkami ukládání odpadů, protože se v jednotlivých obcích liší.

Sběrné místo je variantou sběrného dvora, které sice nemusí mít povolení KÚ, ale mohou na něm být sbírány pouze komunální odpady od fyzických osob z dané obce a podnikatelů smluvně zapojených do systému obce.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop