Recyklace a využití skla

Používání tříděného skleněného odpadu představuje ve sklárnách značné úspory energií a primárních surovin. Do vsázky může přijít podle technologie 30–85 % tříděného skla. Střepy, které se přidávají ke sklářskému kmeni, jsou společně s dalšími přísadami taveny při teplotách kolem 1200-1600°C. Z roztavené hmoty je možné vyfouknout nebo odlít nové výrobky. Velkou výhodou recyklace skla je fakt, že ho lze recyklovat stále dokola.

Ukázkou alternativního zpracování skla je výroba tepelných izolací v podobě skelné vaty nebo pěnového skla.

Prohlédněte si videa o recyklaci skla na jednotlivé výrobky.

Věděli jste, že
  • V roce

    bylo recyklováno skleněných obalových odpadů.

    To odpovídá vzniklých skleněných obalových odpadů.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop