Recyklace a využití elektroodpadu a baterií

Elektroodpad se již během sběru dotřiďuje a následně zpracovává v rámci těchto skupin:

  • Drobné elektro, které se následně převáží ke zpracování, při kterém se drtí. Z rozdrceného výrobku se automaticky dotřiďují plasty, sklo, ocel a zejména pak nejrůznější vzácné kovy, jako je měď, zlato, platina a další.
  • Velké elektrospotřebiče se odváží k demontáži, kde prvotní roztřídění na jednotlivé materiály probíhá ručně. V dalších fázích ale lze využít také drtiče a automatické separátory. Druhotnými surovinami jsou obvykle ocel, sklo a plasty.
  • Baterie procházejí také částečně automatickým dotříděním, kde se rozdělují podle druhů a odesílají jednotlivým zpracovatelům. Ti z nich získávají zejména vzácné kovy jako lithium, nikl, kadmium a další.
X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop