Třídění a recyklace

Tříděním odpadu je myšlen jeho oddělený sběr. Recyklací odpadu je označován způsob využití odpadu, jímž je odpad znovu zpracován na výrobky, materiály nebo látky, ať pro původní nebo pro jiné účely. Cirkulární ekonomika pak vnímá recyklaci jako využití konkrétního odpadu na výrobky stejného druhu. V tomto pojetí pak ještě někteří jedinci zavádí pojmy jako upcyklace (pro výsledný produkt vyšší hodnoty) a downcyklace (pro výsledný produkt nižší hodnoty než byl původní). Tomuto dělení bychom se však raději vyhnuli a užívali označení recyklace pro veškerou výrobu něčeho nového a užitečného z odpadu.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop