Kontejnery na tříděný odpad jsou málokde

Průměrná vzdálenost k nádobám na tříděný odpad se každoročně zkracuje. Aktuální vzdálenost je metrů.

Podle průzkumů jsou lidé ochotni jít k barevným kontejnerům až o dalších čtyřicet metrů dál. Sběrná síť se stále zahušťuje, v současné době je k dispozici už dokonce více než nádob na tříděný odpad! V Evropě se tak řadíme k zemím s nejhustší sběrnou sítí.

Každá obec může mít nastavený částečně jiný systém třídění odpadů. Někde se netřídí plasty, ale jen PET lahve, někde se třídí odděleně sklo čiré a barevné, jinde se třídí do pytlů. Proto je dobré v první řadě sledovat informace na barevných nádobách. Případně se informovat na městském úřadě, odboru životního prostředí. Tam poskytnou další informace ke třídění a správnému nakládání s odpady v obci či městě, ve kterém bydlíme.

Třídění odpadů je společenská odpovědnost každého z nás a je tak na nás, jak si sami nastavíme systém třídění v domácnosti. Záleží jen na nás, jestli dáme odpadu šanci na nový život a vytřídíme ho.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop