Školáci (9–13 let)

Chodíme do školy, kde máme v rámci výuky předměty, jako Člověk a jeho svět nebo přírodopis, při kterých se s tématikou třídění a recyklace odpadu setkáváme. Lektoři programu Tonda Obal na cestách právě pro nás nejraději přednáší o správném třídění. Sami si můžeme dohledat informace o využití odpadů na webu, kde si můžeme zahrát i několik her.
V tomto věku už bychom měli být schopni bezpečně roztřídit běžné odpady z domácnosti a měli bychom se naučit třídit i méně obvyklé odpady. Samozřejmě si už také uvědomujeme, jak tříděním a recyklací šetříme primární suroviny na výrobu různých věcí a obalů. Tím samozřejmě pomáháme i Zemi. Dospělým můžeme být rádci a průvodci. Představme si, že dědeček v mládí možnost třídit odpady neměl. Takže se nedivme, když občas něco nevytřídí správně. Naopak ho můžeme pochválit, když kontejnery na třídění dobře využívá.
Stále platí, že se nám v obchodech snaží nabízet širokou škálu různých pochutin a nápojů. Číst už umíme, takže můžeme začít důkladněji zkoumat složení potravin i návody ke kupovaným výrobkům. V domácnosti jistě dostáváme úkoly a právě vynášení odpadu může být jedním z nich. Ke kontejnerům na tříděný odpad musíme asi ujít pár kroků navíc. To pro naše mladé nohy ale není problém. Dávno víme, že pohyb je zdravý. Když budeme chtít chodit ke kontejnerům méně často, tak je důležité odpady pořádně mačkat, vkládat do sebe nebo rozkládat.
Na svačinu nejlépe nosíme stále stejný box a lahev, kterou si doma opakovaně doplňujeme tím, co nám chutná. Když nám na výletě v přírodě nebo ve městě zbyde jakýkoliv obal od svačiny nebo jiný odpad, vezmeme ho s sebou a vytřídíme, až potkáme barevné kontejnery na tříděný odpad.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop