Raná dospělost (20–25 let)

V tomto věku většinou dochází k osamostatňování od rodičů. Zařizujeme si první podnájem nebo byt a máme možnost si vše zařídit podle svých představ a vkusu. Více řešíme každodenní nákupy běžných potřeb a potravin. Ideální je do obchodu sebou nosit vlastní tašku a sáčky na vícenásobné použití. Kromě přírody tak ušetříte i vlastní peněženku.

Podívejte na web samosebou.cz, kde lze v pravidelných soutěžích vyhrát praktické tašky na třídění, nebo se podívejte na e-shop, kde pomáháme s nabídkou vybavení pro domácí třídění za minimální náklady.

V tomto věku si asi už více uvědomujeme křehkost přírody a zamýšlíme se, jak jí co nejméně zatěžovat a co nejvíce pomáhat jejímu zachování. Často se setkáváme s tématy, které řeší recyklaci, udržitelnost, LCA, či úsporu CO2. Sami jistě přijdeme na to, že nákupem místních produktů s kratší cestou dopravy podpoříme lokální dodavatele a při jejich přepravě vznikne méně CO2.

Nepodléhejme však greenwashingu a zelenému marketingu. Plasty se značkou bio nejsou obvykle lepší ekologičtější alternativou oproti tradičním plastům. Naopak, vhodné obaly doplněné správnou konzervační metodou prodlužují mnohonásobně trvanlivost potravin a zamezují tak jejich rychlé zkáze a plýtvání.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop