Nejmenší děti (0–3 roky)

Začínáme poznávat svět a tříděním odpadu nás nikdo zatěžovat nemusí, ale barvičky se můžeme učit během našich projížděk a prvních procházek i na kontejnerech v ulicích. Nedá se však říct, že bychom žádný odpad neprodukovali. Kolik ho bude a co se s ním dál stane, rozhodují naši rodiče.
Typickým odpadem v tomto období jsou jednorázové dětské plenky, které mohou obsahovat recyklované části – jako je rozvodná vrstva z vláken vyrobených z PET lahví, Použité plenky však rozhodně třídit nemůžeme. Jejich nejlepším osudem je energetické využití v zařízeních pro energetické využití odpadu. Dalším odpadem mohou být obaly od příkrmů, které obsahují sušené mléko. Pro zachování maximální trvanlivosti jsou navíc baleny v kombinovaných sáčcích s kovovým nástřikem. Ty nemá smysl třídit, protože jsou velmi špatně zpracovatelné, na rozdíl od vrchních papírových krabic. Dobře lze třídit a znovu materiálově využít skelničky od přesnídávek, včetně hliníkových víček. Kombinovanými obaly bez možnosti vytřídění jsou obvykle přesnídávky v kapsičkách.
I v tomto prvním období života lze docela dobře předcházet vzniku odpadu. Třeba využíváním oblečení a hraček po sourozencích či od známých, místo kupování nových. Docela dobře se už dají nahradit také jednorázové pleny. Opakovaným využitím pratelných můžeme dosáhnout výrazného omezení produkovaného odpadu.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop