Prevence vzniku obalů

Již při vývoji obalu je důležité myslet na Prevenci snižování zdrojů, to znamená zaměřit se na to, aby se na jeho výrobu spotřebovalo co nejméně materiálu. Cílem je minimalizovat váhu a objem daného obalu při zachování všech funkcí, které od obalu požadujeme. Tady se na jedné straně objevují naddimenzované obaly některých prémiových výrobků, na straně druhé může ale snížení množství použitého materiálu ke zborcení lahví a kelímků.

Další možností, jak snížit množství obalových odpadů, je tyto obaly opakovaně používat, pokud je to technicky možné (např. u přepravních obalů).

Prevence je také definována právními předpisy: §3 zákona č. 477/2001 Sb., O obalech a České technické normy ČSN EN 13428, ČSN EN 13427.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop