Dotříditelnost obalů

Obsah barevných kontejnerů je svážen na třídící linky, kde ho musí pracovníci dále dotřídit podle jednotlivých druhů materiálů a požadavků zpracovatelů. Zároveň jsou odstraněny případné nečistoty. Teprve takto dotříděné materiály mohou být recyklovány na nové výrobky.

Dotřídění probíhá v naprosté většině případů ručně, což má svoje limity. Automatické třídění je možné, ale také není dokonalé a je ekonomicky náročnější.

 

Pro usnadnění dotřídění odpadů z obalů na linkách jsou důležité:

  • fyzické vlastnosti – velikost, hmotnost, obsah nežádoucích příměsí a oddělitelnost jednotlivých materiálů

identifikovatelnost materiálů – např. u shrink sleeve nejde rozeznat, zda je z PET, PVC či OPS.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop